Pagaminkite klasikinius patiekalus dar skanesnius garų pagalba

Naujausi 2020-05-14 11:37

Atostogos yra puikus metas gaminti maistą! Praleiskite laiką virtuvėje kartu su šeima ar draugais ir mėgaukitės ilgomis vakarienėmis kartu.Garuose kepta mėsa

Kokia mėsa galite kepti garuose? Kepimas garinėje orkaitėje yra tinkamas įvairioms mėsoms, tokioms kaip kumpis, kiaulienos kepsnys, jautienos krūtininė, jautienos mentė ir kt. Garų pagalba mėsa suminkštėja, tačiau nesukrenta. Paukštiena, tokia kaip kalakutiena ir vištiena, yra gana liesa, o garai padeda mėsą pagaminti sultingą ir minkštą. Žemiau rasite keletą patarimų ir gudrybių, kaip kepti mėsa namuose garinėje orkaitėje.


Kumpis

- Norėdami pasigaminti sultingą kumpį, pradėkite kumpį tiesiai ant orkaitės grotelių su atviru padėklu po tinkleliu.

- Kumpį kepkite su pilno garo funkcija 100°C temperatūroje iki kol vidinė temperatūra pasieks 70°C. (Kepimo laikas priklauso nuo jūsų kumpio dydžio, todėl vidinė temperatūra yra tiksliausias rodiklis.) Pasiekus tinkamą temperatūrą, išimkite ir palikite atvėsti.

- Kai atvės, kumpį galite padengti tuo, kas jums labiau patinka. Rekomenduojame sumaišyti garstyčias ir kiaušinių trynius, kuomet kumpį padengiate galite pabarstyti pakeptais duonos džiūvesėliais.

- Tada kepkite 175°C, kol kumpis apskrus ir pasidarys šviesiai gelsvas (užtruks vos 5–10 min.).
Kalakutas

- Puikus būdas kalakutieną gauti tiek sultingą, tiek traškią - pirmiausia iškepti pilname gare 100°C temperatūroje kartu su įdaru.

- Įsmeikite termometrą šalia kaulo ir kepkite, kol vidinė temperatūra pasieks 68°C. (Kepimo laikas priklauso nuo jūsų kalakuto dydžio, todėl vidinė temperatūra yra tiksliausias rodiklis. )

- Kai temperatūra pasieks tinkamą temperatūrą, ištraukite kalakutą ir leiskite atvėsti.

- Atvėsus visą paukštį sutepkite sviestu ir paskutines 30 minučių kepkite 200°C, kad oda taptų tamsi ir traški. Pjaustykite ir mėgaukitės!


Glazūruoti trumpieji šonkauliai arba jautienos krūtininė

- Pradėkite pasūdydami šonkaulius ar krūtinine ir palikite per naktį.

- Palikite ant pilno garo funkcijos 100°C temperatūroje mažiausiai 3–4 valandas, priklausomai nuo dydžio. Trumpieji šonkauliai yra paruošti, kai mėsa pradeda lengvai plyšti nuo kaulų. Krūtininė  yra paruošta, kai galite lengvai perpjauti mėsą nedideliu peiliu. Leiskite mėsai atvėsti. Trumpuosius šonkaulius supjaustykite gabaliukais tarp kaulų, jautienis krūtinine galite palikti tokią, kokia yra.

- Glazūrai pasiruoškite iš 100ml rudojo cukraus, 300ml tamsaus alaus, 1 valgomojo šaukšto obuolių sidro acto, 1 šaukšto garstyčių, žiupsneliu druskos ir galbūt žiupsneliu čili. Sumaišykite cukrų ir actą puode ir užvirkite, įpilkite alaus ir sumažinkite galią ir virkite kol konsistencija taps tiršta (maždaug 10–15 min.).

- Išglazūruokite mėsą ir įkaitinkite orkaitėje.


Sous-vide gaminimas

Sous-vide yra puikus gaminimo būdas daržovėms. Tai sveikiau, nes kepimo metu prarandama mažiau maistinių medžiagų ir skaniau, nes taip sustiprinsite natūralų skonį ir gausite geresnę tekstūrą. Be to, tai puikus būdas atrasti iš naujo daržoves.


Salierai su ruduoju sviestu, čiobreliais ir citrinos žievele

- Salierus nulupkite ir supjaustykite griežinėliais ir įdėkite į vakuuminį maišą kartu su ruduoju sviestu, čiobrelių stiebais, citrinos žieve ir žiupsneliu druskos.

- Nustatykite ant pilno garo funkcijos 100°C temperatūroje ir palikite orkaitėje apie 20-25 min. Atvėsinkite ir patiekite kaip yra, kepkite aliejuje arba ant grotelių


Morkos prieskoniuose ir apelsinų sultyse

- Nulupkite morkas ir įdėkite į vakuuminį maišą kartu su žvaigždiniu anyžiu, čili, cinamonu ir žiupsneliu druskos.

- Nustatykite ant pilno garo funkcijos 100°C temperatūroje ir palikite orkaitėje apie 15-20 min. Atvėsinkite ir patiekite kaip yra, kepkite aliejuje arba ant grotelių. Naudokite sultis padažui gaminti arba užpilui.


Gaminkite garuose kaip profesionalai

Leiskite „SteamPro“ orkaitėms perkelti jūsų gaminimą garais iki profesionalų lygį. Atraskite funkcijas tokias kaip SousVide, išmanusis orkaitės valdymas savo išmaniuoju telefonu ir gaminimo garais pagalbininką „Steamify“. „SteamPro“ orkaitės yra paruoštos jūsų kasdienybę padaryti skanesne.


Atraskite mūsų „SteamPro“ krosneles