Raudonojo Kryžiaus pajėgoms Ukrainoje stiprinti – buitinės technikos gamintojų parama, aukoti kviečia ir darbuotojus

Reaguodami į praėjusią savaitę prasidėjusios Ukrainos kovos už laisvę, į kurią kėsinasi Rusija, įvykius, pasaulinė buitinės technikos kompanija „Electrolux“ Raudonajam Kryžiui (IFRC) skyrė 500 tūkst. eurų. Švedų gamintojo įsteigta ir remiama ne pelno siekianti organizacija „Electrolux Food Foundation“ taip pat ėmėsi lėšų rinkimo iniciatyvos – iki kovo 19 d. visos kompanijos darbuotojai kviečiami aukoti Raudonajam Kryžiui specialioje platformoje, kurioje paaukotos lėšos bus padvigubinamos.

Surinktos lėšos padės organizacijai dar labiau sutelkti jėgas į humanitarinės pagalbos stiprinimą Rusijos ataką siekiančioje atlaikyti Ukrainoje. Taip pat deramai pasiruošti teikti paramą kaimyninėse šalyse, laukiančiose atvykstančių nuo karo nukentėjusių ukrainiečių: pasirūpinti jiems reikalingomis maisto, vandens atsargomis, surasti pastogę.

„Vieningai suremti pečius ir prisidėti visais įmanomais būdais gelbstint žmones, atsidūrusius tragiškoje situacijoje, yra tai, kas šiuo metu turėtų rūpėti visam pasauliui. Mes savo ruožtu darome, ką privalome daryti“, – komentuoja „Electrolux“ generalinis direktorius Jonas Samuelsonas.

Ukraina yra viena iš šalių, patiriančių bene ilgiausiai trunkančią humanitarinę krizę, nulemtą dar 2014 m. prasidėjusio Rusijos puolimo. Raudonojo Kryžiaus duomenimis, pastarojo dešimtmečio įvykiai čia pareikalavo daugiau nei 13 tūkst. gyvybių,  humanitarinės pagalbos jau prireikė daugiau nei 3 mln. šalies gyventojų.

Jūs taip pat galite prisidėti prie taip reikiamos paramos per mūsų šalyje veikiančias nepelno siekiančias organizacijas:

VšĮ „Mėlyna ir geltona“: https://www.blue-yellow.lt/lt/

Lietuvos Raudonasis Kryžius:  https://www.aukok.lt/projektai/Musu-sirdys-ir-rankos-Ukrainai

Norint ir galint suteikti laikinus namus Ukrainos žmonėms, registruokitės: https://stipruskartu.lt/