Kaip susitvarkyti savo spintą – protingi laikymo patarimai besikeičiantiems metų laikams 

Ar būna taip, kad pasikeitus metų laikams per ilgai trunka rasti tinkamus drabužius? Temperatūrai nukritus, norime apsigaubti šiluma, rengtis tuos jaukius mezginius ir prigludusius šalikus. Vasarą spintos gilumoje ieškome savo mylimiausių šortų ir marškinėlių. Sužinokite, kaip be vargo susitvarkyti savo spintą, kad kiekvieno metų laiko pradžioje būtų lengva rasti drabužius.

Proceso metu iš naujo atraskite pamirštus daiktus, suteikite seniems mėgstamiems drabužiams naują gyvenimą, perdirbkite arba paaukokite daiktus, su kuriais esate pasirengę išsiskirti.  

An organized wardrobe showing dresses and jackets

Drabužių spintos sutvarkymo svarba – ne tik apie drabužius

Pasaulyje, kuriame visi taip skuba, jūsų spintos tvarka gali atrodyti šiek tiek nereikšminga. Tačiau stabtelėkite ir apsvarstykite spintos organizavimo privalumus: 

 • Supaprastinkite savo kasdienybę gerai sutvarkydami drabužių spintą: Pasiruoškite ką dėvėsite ryte, iš vakaro. o dar geriau - vsą savaitę. 
 • Sąmoningas vartojimas. Spintos organizavimas – tai ne tik erdvės taupymas, tai žinojimas ką turite spintoje. Žinodami, kas yra jūsų spintoje, rečiau impulsyviai pirksite drabužius. 
 • Ramybės kūrimas: netvarkinga drabužių spinta yra savikontrolės forma. Gerai sutvarkyta erdvė sukuria vidinę ramybę ir harmoniją. 

Kaip sutvarkyti savo garderobą metų laikų pokyčiams

Pakalbėkime apie strategiją. Pirmas žingsnis siekiant sumažinti drabužių chaosą ir geriau tvarkyti savo spintą gali užimti nemažai laiko. Taigi, skirkite tam lietingą popietę ir pasirūpinkite viršutine lentyna bei drabužių bėgeliais savo spintoje. 

Atskiri vasaros ir žiemos garderobo elementai 

Pagalvokite apie tai kaip suteikdami savo drabužiams sezonines atostogas – jūsų žieminiam paltui nereikia dalytis pakabų su vasariniais drabužiais. Šis skirstymas į kategorijas suteikia tvarkos jausmą ir paverčia jūsų ryto rutiną lengvsene.
 
Peržvelkite kiekvieną drabužiį ir nuspręskite, ar dėvite jį vasarą ar žiemą. Tada patikrinkite, ar drabužiai, kurių jums dabar nereikia, turi būti išskalbti ar pataisyti prieš juos "sandėliuojant".

Jei drabužiai yra švarūs, bet juos reikia atšviežinti, skalbimo mašinoje pasirinkite garų ciklą, o ne visą pilną skalbimą. Taip pat atšviežinimui galite naudoti drabužių garintuvą.  

Pereinamieji drabužiai, rudeniui ir pavasariui 

Pavasario ir rudens sezonai, kai gamta siūlo švelnų orą, reikalauja lankstumo. Planuodami, kaip sutvarkyti garderobą, galite atrasti daugybę universalių detalių, kurios sumažina atotrūkį tarp šilto ir vėsaus.  
 
Lengvos striukės, medvilniniai šalikai ir patogūs džinsai gali turėtų būti laisvai pasiekiami jūsų spintoje ištisus metus  

Kaip sutvarkyti savo spintą pagal spalvas, raštus ir audinius 

Kai kuriomis dienomis jums gali prireikti ryškių spalvų įkvėpimo, kitomis dienomis galite rinktis paprastus, švelnius, neutralius tonus. Turėdami drabužių spintą, sutvarkytą pagal spalvų schemą, iškart atkreipsite dėmesį į jums reikalingus drabužius. Spalvingiems raštams palikite atskirą pakabinimo vietą.

Panašių audinių drabužius laikykite kartu – tai gali padėti lengviau apsispręsti ką rengtis ryte. Pavyzdžiui, sugrupuokite vilną ir kašmyrą. 

Laikykite aksesuaraus ten, kur galite juos lengvai matyti

Per daug metų, namuose atsiranda labai daug aksesuarų. Aksesuarai kurie yra maži ir gali lengvai pasimesti nesutvarkytoje spintoje. Tinkamai sutvarkykite ir laikykite aksesuarus, nes su jais seniems rūbams galėsite lengvai sukurti naują išvaizdą, tiesiog pridėję keletą jų.

Ištraukiami daiktų laikymo stalčiai, sekcijų pertvaros ir specialios pakabos diržams ir šalikams yra praktiški sprendimai, kurie yra neįkainojami sprendžiant, kaip sutvarkyti savo spintą ir sukurti erdvę, kurioje viskas būtų matoma.  
 
Laikykite rankines apgalvotai ir jos tarnaus ilgus metus. Galite įsigyti specialių įdėklų rankinėms laikyti, naudojant juos rankinės išlaiko savo formą. Atsargiai sulenkite rankinių dirželius ir laikykite juos pagrindiniame užtrauktuko skyriuje.

Akiniai nuo saulės ir papuošalai puikiai telpa į stalčius ir lieka lengvai matomi. Patogiausia stalčius įrengti po pakabinamas drabužiais..  

Kaip efektyviai susitvarkyti savo spintą – 5 paprastos  idėjos 

Erdvė yra brangi todėl suprasti, kaip sutvarkyti savo spintą, yra raktas kaip ją maksimaliai padidinti.  
 
Atėjo laikas išnaudoti visas spintos lentynas, stalčius ir grindų plotą. Jei norite gyventi tvariau, rinkitės tokius saugojimo sprendimus kaip bambukinės pakabos ir perdirbto plastiko laikymo dėžės.  

 1. Naudokite geros kokybės, neslidžias pakabas, o senas vielines pakabas, kurios neišlaiko formos, perdirbkite – jos gali sugadinti jūsų drabužius. Apsvarstykite galimybę naudoti daugiafunkcines pakabas, kurios pakabina daug drabužių ant vienos lentynos, kad drabužiai būtų tvarkingi ir nesiglamžytų. 
 2. Išnaudokite erdvę po pakabinamais drabužiais, įmontuodami ištraukiamus stalčius arba daiktadėžes.  
 3. Vertikalios dėtuvės arba virš durų pakabinamos lentynos yra puikus sprendimas batams ir aksesuarams laikyti. 
 4. Stalčių skirstytuvai puikiai išlaiko mažesnius daiktus. Paverskite šalikus, diržus, kaklaraiščius ir papuošalus iš chaotiškos sistemos į tvarkingą.  
 5. Apsvarstykite galimybę pakeisti kasdienių daiktų paskirtį – sena knygų lentyna arba laiptuotos kopėčios, pastatytos prie bet kurios sienos, gali būti batų lentyna arba vieta, kur laikyti mėgstamus džemperius. 

Kaip suteikti savo drabužiams antrą gyvenimą 

Tvarkydami savo spintą galite iš naujo atrasti pamirštus daiktus. Tas apleistas šalikas, pamiršta palaidinė ar pasimetęs megztinis gali tapti jūsų kito apsirengimo akcentu. Sujungę detales naujais būdais arba pridėjus naujus aksesuarus, seni drabužiai gali atgimti ir įkvėpti jūsų garderobui gyvybės.  
 
Kodėl nepasikeitus drabužiais su draugu? Nauja biuro apranga ar puiki kitokio dydžio kelnių pora gali būti kaip tik tai, ko jūs ieškote.  
 
Visi turime spintoje kabančių impulsyviai pirktų rūbų, kuriuos esame užsidėję vos kartą. Parduokite ar padovanokite juos ir jauskitės gerai turėdami tik tuos drabužius kuriuos nešiojate. 

Kaip sutvarkyti savo garderobą – perparduoti, perdirbti ar paaukoti 

Ar žinojote, kad kasmet į sąvartynus išmetama 92 milijonai tonų tekstilės atliekų?

Tvarkydami spintą atminkite, kad vieno žmogaus nedėvimi drabužiai kitam žmogui gali tapti kasdienio stiliaus detale. Drabužius parduokite, aukokite ar perdirbkite. Jei norite gyventi tvariai, niekada neišmeskite.  
 
Net parduoti naujas, bet nepageidaujamas prekes gali būti geriau nei grąžinti jas į parduotuve. Remiantis BBC Earth paskelbta ataskaita , jūsų grąžintas drabužis gali greičiau patekti į sąvartyną, nei pereiti kitam pirkėjui.

Labdaros ir vintažinės parduotuvės visada ieško dėvėtų drabužių, kurių kiti nebenori. Arba apsvarstykite „pasidaryk pats“ transformuojančią galią. Ar jūsų mėgstamiausia suknelė gali atrasti naują gyvenimą kaip sijonas, ar tie nutrinti džinsai kitą vasarą gali tapti stilingais šortais?

Perdirbimas, pakartotinis panaudojimas ir keitimas yra sąmoningos pastangos išsivaduoti iš nuolatinio naujo pirkimo ciklo.  

Kaip sutvarkyti savo spintą tvariau

Spintos organizavimas – tai ne tik tobulos vietos kiekvienam daiktui suradimas. Tvarkydami ir saugodami drabužius galite sumažinti nusidėvėjimą ir pailginti jų tarnavimo laiką. 

 • Jei įmanoma, rinkitės pirkti natūralaus pluošto audinius. Be to, apsvarstykite galimybę remti prekių ženklus ar gamintojus, kurie drabužių pramonėje daugiausia dėmesio skiria aplinkosaugai. 
 • Kokybė triumfuoja prieš kiekybę. Investuokite į nesenstančią klasiką, kuri sudarys jūsų drabužių pagrindą. Tai gali supaparastinti kasdienius drabužių pasirinkimus ir sumažina poreikį pirkti naujus drabužius dažnai. 
 • Sužinokite, kaip skaityti drabužių etiketes, kad būtų užtikrinta optimali drabužių priežiūra. Tada pasirinkite geriausią išmaniojo namų prietaiso nustatymą, kuris rūpinsis jūsų drabužiais ir sunaudos mažiau energijos. 
 • Kai tik įmanoma, leiskite gamtai dirbti. Išdžiovinkite drabužius oru, o ne pasikliaukite vien džiovykle. Tai taupo energiją ir padeda išsaugoti jūsų drabužių audinį ir spalvas. 
 • Dėvėtiems, bet nenešvariems drabužiams gali pakakti atšviežinimo. Skalbimo mašinos garų nustatymas gali efektyviai išvalyti ir pailginti drabužių tarnavimo laiką. 
 • Jei reikia pašalinti įsisenėjusias dėmes, gali pakakti natūralių valymo priemonių.

Jūsų drabužių spintos tvarkymas yra daugiau nei paprastas drabužių rūšiavimas. Išmaniųjų saugojimo sprendimų naudojimas ir teisinga priežiūra padės drabužiams tarnauti ilgiau.