Iš priekio ir iš viršaus kraunama skalbyklė - 11 skirtumų

Atėjus laikui atnaujinti skalbimo mašiną, skalbimo mašinos pasirinkimas tiesiogiai veikia jūsų kasdienį skalbimo veiksmingumą. Kaip pasirinkti tarp iš priekio ir iš viršaus kraunamos skalbimo mašinos? Abu variantai turi unikalių skirtumų.

Šiame straipsnyje pabrėžiama 11 skirtumų iš priekio ir iš viršaus kraunamų skalbimo mašinų. Nesvarbu, ar teikiate pirmenybę efektyvumui, naudojimo paprastumui ar energijos taupymui, šie palyginimai padės rasti idealią skalbimo mašiną.

A front load washing machine beside a top load

Iš priekio ir iš viršaus kraunamų skalbimo mašinos

Renkantis geriausią variantą savo namams labai svarbu suprasti iš viršaus pakraunamų skalbimo mašinų skirtumus nuo iš priekio kraunamų.
 

Iš viršaus kraunamos skalbimo mašinos 

Iš viršaus kraunamos skalbimo mašinos  yra durelėmis viršuje, todėl į mašiną įdėti skalbinius reikia iš viršaus. Tai ypač patogu jeigu nenorite žemai lenktis. Taip pat galite laisvai pridėti skalbinių ciklo viduryje – tai patogi funkcija bet kokiems paskutinės minutės skalbimo poreikiams.
 

Iš priekio kraunamos skalbimo mašinos

Iš priekio kraunamos skalbimo mašinos turi priekines duris, kurios atsidaro vienoje būgno pusėje. Dauguma pažangių skalbyklių yra kraunamaos iš priekio, jos turi optimalų efektyvumą ir daugybę nustatymų, kad plovimo ciklas būtų pritaikytas jūsų poreikiams.

 

11 pagrindinių skirtumų 

1. Dizainas ir išvaizda

Ryškiausias skirtumas lyginant skalbykles yra konstrukcijoje.

Iš priekio pakraunamų skalbyklių priekyje yra stiklinės durelės, kurios suteikia galimybę pažvelgti į besisukančių skalbinių pasaulį. Iš viršaus kraunamose skalbyklėse nėra galimybės matyti skalbinių kai jie skalbiami. 

2. Dydis ir apkrova

Iš viršaus pakraunamos skalbyklės yra kompaktiškos, todėl jų talpa dažniausiai yra šiek tiek mažesnė. Šios skalbyklės labiausiai tinka mažesnėms erdvėms.

Iš priekio pakraunamos skalbyklės yra didesnės talpos, todėl į vieną įkrovą telpa daugiau skalbinių. Jos puikiai tinka didesniems namų ūkiams.

3. Maksimalus efektyvumas taupant vandenį ir energiją

Iš priekio įkraunamos skalbimo mašinos sunaudoja mažiau vandens ir yra efektyvesnės. Jos gali plauti didesnius kiekius sunaudojant maždaug trečdaliu mažiau vandens. Išplėstiniai energijos taupymo nustatymai leidžia sumažinti energijos sąnaudas neprarandant nepriekaištingų skalbimo rezultatų. 

4. Skalbimo efektyvumo palyginimas

Jūsų skalbimo mašinos valymo efektyvumas yra labai svarbus. Galite paklausti: „Ar iš priekio kraunama skalbimo mašina skalbia geriau?" Daugeliu atvejų atsakymas yra Taip. Pažangūs iš priekio kraunamų skalbyklių vartymo judesiai efektyviai pašalina nešvarumus ir dėmes, todėl puikiai skalbia daugybę skirtingų audinių.

Iš viršaus kraunamose skalbyklėse naudojami sukimo judesiai, dėl kurių drabužiai gali sulipti, todėl jie yra mažiau veiksmingi skalbiant didesnius daiktus, pavyzdžiui, žieminius paltus ir pagalves. 

5. Skalbimo ciklo laikas – kai siekiate greitų rezultatų

Iš viršaus kraunamos skalbyklės paprastai yra greitesnės. Skalbimas baigiamas per 20–35 minutes, todėl jos idealiai tinka, jei norite greitų rezultatų dažnai skalbdami.

Kita vertus, iš priekio kraunamos skalbyklės užtrunka apie valandą vidutiniam skalbimo ciklui. Šią ilgesnę trukmę lemia pats skalbimo procesas – būgno sukimosi ir seklesnio vandens bei ploviklio derinys, kruopščiai išvalo drabužius.

Naujausiuose išmaniuosiuose buitiniuose prietaisuose yra pažangios priekinio įkrovimo skalbimo mašinos, kurios siūlo trumpesnes skalbimo programas, pritaikytas jūsų skalbimui, todėl suteikia daugiau lankstumo, nepakenkiant valymo efektyvumui.

  

6. Sukimosi greitis ir vandens ištraukimas, kad džiovinimas būtų efektyvesnis

Lyginant abi skalbimo mašinų variacijas, sukimosi greitis lemia, kaip efektyviai jūsų drabužiai paruošiami džiovinimui.

Skalbimo mašinos kurios kraunamos iš priekio turi didesnį gręžimo greitį – vidutiniškai apie 1500 apsukų per minutę. Tai žymiai greičiau nei iš viršaus kraunamų skalbyklių greitis, kurių būgnai paprastai sukasi 600 aps./min.

Kodėl tai svarbu? Kuo didesnis sukimosi greitis, tuo daugiau vandens pašalinama iš jūsų drabužių. Todėl skalbiniai iš priekyje kraunamos skalbyklės bus mažiau drėgni, sutrumpės džiovinimo laikas ir sutaupysite energijos, net naudojant džiovyklę.

7. Triukšmo ir vibracijos lygiai – kuris variantas tylesnis?

Skalbimo mašinos garsas gali labai pakeisti jūsų komforto lygį namuose, ypač jei esate iš didelio namų ūkio ir skalbiante dažnai. 

Iš priekio kraunamos skalbyklės yra tylesnis pasirinkimas. Jos veikia su mažesne vibracija, todėl yra geresnis pasirinkimas butams, atviro plano gyvenamosioms patalpoms arba jei patalpa kurioje skalbiate yra šalia miegamųjų.

Skalbimo ciklo metu iš viršaus kraunamos skalbimo mašinos skalbimo mechanizmas paprastai skleidžia didesnį triukšmą, o skalbimo mašina gali labiau vibruoti.

8. Nepageidaujami kvapai ir pelėsis jūsų skalbimo mašinoje

Tyrinėdami variantus tarp iš priekio ir iš viršaus kraunamų skalbyklių, atsižvelkite į galimą kvapą ir pelėsį jūsų mašinoje.

Iš priekio kraunamoms skalbyklėms gali pririeikti daugiau dėmesio. Reguliarus valymas padės išvengti pelėsio susidarymo aplink durų sandariklį, kad namų aplinka būtų švaresnė ir sveikesnė.

Tuo tarpu iš viršaus kraunamos skalbyklės natūraliai išvengia pelėsių problemų, nes jose nėra sandariklių, kur vanduo galėtų užsilikti. Šie konstrukcijos skirtumai gali turėti įtakos reguliarios priežiūros poreikiui.

Kad ir kurį modelį pasirinktumėte, abu sukurti taip, kad skalbimo laikas būtų lengviau valdomas ir efektyvesnis. Ar iš priekio kraunamos skalbyklės valosi geriau? Jos gali turėti geresnį našumą. Ar lengviau prižiūrėti iš viršaus kraunamas skalbimo mašinas? Jos tikrai turi savo privalumų. Apsvarstykite, kas tinka jūsų namų ūkiui.

9. Priežiūra ir remontas, siekiant užtikrinti ilgalaikį veikimą

Jūsų pasirinkimas tarp iš viršaus ir iš priekio kraunamos skalbyklės turės įtakos jūsų prietaiso priežiūros ir remonto dažnumui.

Iš viršaus kraunamos skalbyklės paprastai turi mažesnes remonto išlaidas ir yra patogesnės tiems, kurie mėgsta taisyti savo rankomis.

Kadangi iš priekio kraunamos skalbyklės turi daugiau pažangių funkcijų, jas remontuoti turėtų tik specializuoti meistrai.

Tinkamas aptarnavimas ir remontas užtikrins optimalų veikimą ir pailgins jūsų prietaiso tarnavimo laiką. tau pačiu, taip prisidės prie tvaresnio požiūrio į namų apyvokos daiktų pirkimą ir keitimą.

10. Naudojimo paprastumas ir patogumas

Iš viršaus įkraunamos skalbyklės leidžia patogiai įdėti arba išimti drabužius į skalbyklę iš viršaus, net ir ciklo viduryje. Šis aspektas bus naudingas, jei turite nugaros ar kelių problemų, dėl kurių sunku pasilenkti.

Pažangesnės, iš priekio kraunamos sklabyklės, turi tokius nustatymus kaip atidėto paleidimo mygtukas, leidžiantis iš anksto nustatyti plovimo ciklo pradžią, net jei nesate namuose. Tai taip pat naudinga, jei norite paleisti mašinos ciklą vidury nakties, kai energijos kainos dažnai būna žemiausios.

11. Kaina ir protinga investicija į ateitį

Investavimas į naują skalbimo mašiną – tai pradinių išlaidų ir ilgalaikių santaupų subalansavimas.

Nors iš priekio kraunamų skalbyklių kaina gali būti didesnė, jos efektyviau taopo energiją ir vandenį, yra ekonomiškesnės ir yra gera investicija į ateitį.

Tačiau taip pat svarbu atsižvelgti į savo biudžetą. Platus gaminių asortimentas tarp iš viršaus ir priekio kraunamų skalbimo mašinų padeda rasti tobulą skalbimo mašiną, atitinkančią visus jūsų namų ūkio poreikius.

Krovimas iš priekio ar viršaus – supraskite, kokie privalumai ir trūkumai jums aktualiausi

Atsakymas į tokius klausimus kaip „Ar iš priekio kraunamos skalbyklės yra geresnės?" gali būti sudėtingas. Žemiau pateikti palyginimo punktai padės pasverti šių dviejų tipų skalbimo mašinų privalumus ir trūkumus. Raskite skalbimo mašiną, kuri geriausiai tinka jūsų namams.

 

Iš viršaus kraunama skalbyklė

Pliusai

Kaina
Lengvesnis pasiekiamumas, kai durys yra viršuje
Lengviau prižiūrėti
Suderinama su dauguma ploviklių
Patogu pridėti ar pašalinti skalbinius ciklo viduryje

Minusai

Didesnis vandens ir energijos suvartojimas
Triukšmingesnėsir sukuria daugiau vibracijos
Ribotos išplėstinės funkcijos
Galimai trumpesnis drabužių tarnavimo laikas
Paprastai trumpesnis skalbyklės tarnavimo laikas

Iš priekio kraunama skalbyklė

Pliusai

Puikus energijos ir vandens efektyvumas
Daugiau pažangių funkcijų ir funkcijų
Geresnis valymo efektyvumas
Tyliau dirba su mažiau vibracijos
Greitesnės apsukos greitis sumažina džiovinimo laiką

Minusai

Didesnė prietaiso kaina
Norint pakrauti ir iškrauti, reikia pasilenkti
Mažesnis ploviklių asortimentas
Ne visuose modeliuose galima pridėti arba pašalinti skalbinių ciklo viduryje
Hermetiškos durys gali paskatinti pelėsių atsiradimą

 

Ar Jums reikalinga pagalba įsigyjant skalbimo mašiną?  Raskite daugiau informaicjos mūsų skalbimo mašinų pirkimo vadove. 
 

Dažniausiai užduodami klausimai

Atsakome į dažniausiai pasitaikančius klausimus, kad padėtume jums rasti idealią skalbimo mašiną.

Kodėl turėčiau pirkti iš priekio kraunamą skalbimo mašiną?

Iš priekio pakraunama skalbimo mašina yra naudinga, jei norite sumažinti energijos suvartojimą namuose. Jos sukurtos taip, kad sumažintų vandens suvartojimą ir sumažintų džiovinimo laiką, taip sutaupant laiko ir pinigų.

Kokie yra iš priekio kraunamų skalbimo mašinų pranašumai?

Iš priekio įkraunamos skalbimo mašinos pasižymi kruopščiu skalbimu. Drabužiai sukasi tolygiau, todėl išskalbti būna švaresni, nesusiraukšlėję ir nesusisukę. Šio tipo skalbimo mašinos taip pat taupo vandenį, veikia tyliau ir turi daugiau pažangių funkcijų.

Kokie privalumai yra perkant iš viršaus kraunamą skalbimo mašiną, lyginant su iš priekio kraunama skalbimo mašina?

Iš viršaus įkrautos skalbimo mašinos paprastai yra pigesnės. Jas lengva naudoti ir prižiūrėti. Tai praktiškas pasirinkimas kasdieniams skalbimo poreikiams.

Kokio tipo skalbyklė yra geresnė gležniems drabužiams?

Manoma, kad gležniems drabužiams tinkamesnės iš priekio kraunamos sklabyklės. Dėl švelnaus sukimosi šie audiniai skalbiami atidžiau nei iš viršaus kraunamos skalbyklėse. Taigi, lyginant iš viršaus kraunamą skalbyklę su iš priekio kraunama skalbimo mašina, gležnesnius drabužius geriau skalbia pastaroji.

Ką turėčiau apsvarstyti apie vietą kurioje stovės skalbimo mašina?

Ant iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos galima uždėti ir laikyti džiovyklę, todėl jos yra geras pasirinkimas mažesnėms erdvėms. Iš viršaus kraunamai skalbyklei reikia daugiau vertikalios erdvės ir ant jų negalima nieko dėti.