Energijos taupymas skalbimo metu – kodėl naudinga skalbti 30 laipsnių temperatūroje

Ar kada pagalvojote, kad visapusišką drabužių švarą galima pasiekti, jei skalbdami žymiai sumažinsime vandens temperatūrą? Skalbimas 30 laipsnių temperatūroje yra ta vieta, kur susijungia efektyvumas ir tvarumas, neprarandant rezultatų, kurių tikitės iš skalbimo.

30 degrees washing symbol and clothes in the background

Drabužių skalbimas 30 laipsnių temperatūroje – ekologiškas sprendimas

Buitiniai prietaisai suvartoja apie 30% viso pasaulio energijos. Šis stulbinantis faktas pabrėžia kiekvieno pasirinkimo namuose svarbą ir mūsų požiūrį į energijos naudojimą.

Praėjo laikai, kai reikėjo kruopščiai plauti aukštoje temperatūroje. Atėjo laikas prisijaukinti mintį, kad skalbiant 30 laipsnių temperatūroje drabužiai gali būti švarūs ir gaivūs.

Atlikus keletą nedidelių jūsų buitinės rutinos pakeitimų, nauji įpročiai turės galingą poveikį taupant energiją ir dėl to sumažinns sąskaitas.

Puikūs skalbimo rezultatai 30 laipsnių temperatūroje

Naujos kartos skalbimo mašinos efektyviai skalbia žemesnėje temperatūroje, tuo pačiu tinkamai rūpinais jūsų audiniais ir aplinka su kiekvienu ciklu.

Sumažinus skalbimo temperatūrą iki 30 laipsnių, galima puikiai išskalbti drabužius  – paslaptis slypi naujoviškose technologijose, suteikiančiose pasitikėjimo skalbimo efektyvumu žemesnėje temperatūroje ir padedančioje pasiekti tvaresnio gyvenimo būdo tikslus.

Tai būdas suderinti ekologišką gyvenimą su komfortu ir efektyvumu, kurio nusipelnė jūsų šeima.

Kodėl taip svarbu skalbti 30 laipsnių ar žemesnėje temperatūroje

Šis skalbimo režimo pritaikymas mums visiems suteikia daug naudos:

Energijos taupymas ir emisijų mažinimas

Skalbimas 30 laipsnių temperatūroje yra paprastas, bet efektyvus žingsnis siekiant sumažinti sąskaitas už energiją ir anglies dvideginio išmetimą į atmosferą. Tai nedidelis pokytis, turintis didelį poveikį mūsų ekologiniam pėdsakui.

Rečiau pirkite naujus drabužius rečiau skalbdami jau turimus

Žemesnė temperatūra yra švelnesnė drabužiams, todėl spalvos išlieka ryškios, o pluoštai – geresnės būklės. Tai reiškia, kad mūsų drabužiai ilgiau atrodo naujesni, todėl mažėja poreikis pirkti naujus.

Saugome mūsų vandenynus

Skalbimas vėsesnėje vandens temperatūroje gali padėti sumažinti mikroplastiko kiekį, kurį skalbimo metu išlieja sintetiniai audiniai. Tai padeda apsaugoti jūros gyvybę ir išlaikyti mūsų vandenį švaresnį.

Drabužių skalbimo 30 laipsnių temperatūroje privalumai

Drabužių valymas žemoje temperatūroje prailgina mėgstamų drabužių tarnavimo laiką ir sumažina energijos sąnaudas. Šiuolaikinės skalbimo mašinos užtikrina puikius rezultatus skalbiant drabužius 30 laipsnių Celsijaus temperatūroje, neprarandant rezultato, kurio tikitės.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip skalbimas 30 laipsnių temperatūroje ne tik atlaiko kasdienius skalbimo iššūkius, bet ir daro tai nepaprastai lengvai.

1. Mažesnis energijos suvartojimas

Pasirinkę žemesnę skalbimo temperatūrą, žengiate į ateitį, kurioje jūsų namų ūkis yra pasaulinio iššūkio sprendimo dalis. Skalbiant 30 laipsnių temperatūroje sunaudojama žymiai mažiau energijos nei aukštesnėje temperatūroje. Žengiate konkretų žingsnį tvaresnio gyvenimo būdo link.

Tai nedidelis veiksmas, kuris gali turėti didžiulį poveikį, kai jį atlieka milijonai namų ūkių.

2. Mažesnės buitinės energijos sąnaudos

Skalbimas 30 laipsnių temperatūroje yra veiksminga strategija, leidžianti sumažinti sąskaitas už energiją. Šiai žemesnei temperatūrai reikia mažiau elektros energijos, todėl sumažės mėnesinės išlaidos. Pasirinkę žemesnę skalbimo mašinos temperatūros nustatymą, žengiate žingsnį link mažesnių išlaidų.

3. Efektyvus skalbimas net 30 laipsnių temperatūroje

Dažna, tačiau klaidinga, nuomonė, kad tik skalbimo ciklas aukštoje temperatūroje gali duoti nepriekaištingą rezultatą. Pažangi ekologiškų skalbimo mašinų technologija užtikrina, kad jūsų drabužiai būtų švarūs ir žymiai sumažina susitraukimo ir išblukimo riziką. 

4. Ilgesnis jūsų drabužių tarnavimo laikas

Žemesnė vandens temperatūra yra švelnesnė jūsų drabužiams ir prailgina jų tarnavimo laiką. Kai drabužiai atrodo nauji ilgiau, rečiau perkame naujus.

5. Paprastesnė skalbimo rutina, mažesnė rizika sugadinti drabužius

Skalbimas 30 laipsnių temperatūroje yra saugesnis jūsų drabužiams, net skalbiant daug skirtingų spalvų kartu. Skalbiant mišrius drabužius vis tiek užtikrinsite, kad spalvos liktų nepakitusios.

Prisitaikykite prie tvaraus skalbimo įpročių namuose

Daugelis iš mūsų priima naujus skalbimo įpročius, skalbia pilnomis įkrovomis, renkasi vėsesnę temperatūrą ir naktinius ciklus, kad sumažintų energijos suvartojimą. Dažnai pasirenkame drabužius džiovinti ore, o ne naudoti džiovyklę, dar labiau paryškindami savo įsipareigojimą tausoti aplinką.

2023 m. paskelbtoje tiesos apie skalbinius ataskaitoje pabrėžiama, kad jei 52 % Europos namų ūkių, kurie ir toliau daugiausia skalbia 40°C ir aukštesnėje temperatūroje (2021 m. – 63 %), sumažintų skalbimo temperatūrą, skirtumas galėtų būti toks pat didelis kaip iš kelių pašalinus 1 milijoną automobilių su vidaus degimo varikliais.

Tai galinga statistika, skatinanti kiekvieną namų ūkį asmeniškai stengtis padėti kovoti su klimato kaita.

Namų skalbiniai – kaip pasikeisti į gerąją pusę

Gali būti sunku patikėti, bet kiekvienas namų ūkis, didelis ar mažas, gali pakeisti išteklių suvartojimą. Laikykitės šių paprastų patarimų, kaip teigiamai paveikti mūsų aplinką.

  • Skalbti 30 laipsnių Celsijaus arba žemesnėje temperatūroje
  • Keisdami buitinę techniką rinkitės aukštos energinės klasės prietaisus
  • Užuot visada naudodami pilną ciklą, stenkitės atnaujinti drabužius trumpai skalbdami žemoje temperatūroje arba naudodami trumpą garų ciklą. Arba tiesiog nuvalykite vietoje, kad pašalintumėte dėmes su natūraliais ingredientais, jei įmanoma
    Susipažinkite su savo skalbimo mašinos funkcijomis, kad maksimaliai išnaudotumėte kiekvieną nustatymą. Kai reikalingas visas skalbimo ciklas, įsitikinkite, kad būgnas yra pilnai prikrautas, ir pasirinkite ekologišką programą, kad sumažintumėte energijos suvartojimą skalbimo metu.
  • Pailginkite drabužių dėvėjimą tarp skalbimų, kad sumažintumėte išteklių suvartojimą.
  • Naudokite skalbimo mašinos laikmatį, kad suplanuotumėte skalbinius nakties valandomis, kai energijos sąnaudos paprastai yra mažesnės

Kaip išsirinkti tinkamą skalbimo mašiną skalbimui 30 laipsnių temperatūroje?

Atėjus laikui pakeisti skalbimo prietaisus, renkantis tobulą skalbimo mašiną savo namams reikia rasti tinkamą naujovių ir paprastumo derinį. Dar niekada nebuvo taip lengva padaryti savo skalbimo rutiną efektyvesnę ir tausoti aplinką.

  • Ieškokite modelių, kuriuose siūlomos aplinkai nekenksmingos skalbimo galimybės, atitinkančios jūsų poreikius. Lankstūs nustatymai užtikrina, kad kiekvienas drabužis būtų tinkamai prižiūrimas
  • Energijos vartojimo efektyvumas taip pat turėtų būti labai svarbus jūsų pasirinkimui, sumažinant sąskaitas ir skatinant ekologiškesnį gyvenimą namuose
  • Pasirinkite skalbimo mašiną su intuityviais valdikliais ir funkcijomis, kad ją būtų patogiau naudoti.

Norėdami gauti daugiau pagalbos renkantis naują skalbimo mašiną, naudokite mūsų pirkimo vadovą.

DUK – atsakymai į populiariausius klausimus


Ar 30 laipsnių pakanka skalbti drabužius?

Taip, drabužių skalbimui pakanka 30 laipsnių, ypač naudojant žemesnėms temperatūroms skirtas skalbimo priemones ir pažangias skalbimo mašinas, kurios pasižymi išskirtiniu našumu žemoje temperatūroje.

Ar galima skalbti vilną 30 laipsnių temperatūroje?

Daugelį vilnonių drabužių galima skalbti 30 laipsnių temperatūroje. Tačiau vis tiek svarbu laikytis priežiūros etiketės ir patariama naudoti vilnai skirtą ploviklį.

Ar 30 laipsnių yra šaltas skalbimas?

30 laipsnių laikomas šiltu plovimu. Skalbimas šaltai paprastai yra mažiau nei 20 laipsnių.

Kiek laiko trunka skalbimas 30 laipsnių temperatūroje?

30 laipsnių skalbimo trukmė priklausomai nuo mašinos ir pasirinkto ciklo gali skirtis nuo 30 minučių ir daugiau. Naujausios skalbimo mašinos leidžia reguliuoti ciklo laiką pagal savo poreikius.

Ar 30 laipsnių plovimas naikina bakterijas?

Skalbimas 30 laipsnių temperatūroje gali nenaikinti visų bakterijų, tačiau jis gali būti veiksmingas naudojant tinkamą ploviklį ir skalbiant ne visiškai suteptus drabužius.

Ar galite maišyti spalvas skalbdami 30 laipsnių temperatūroje?

Taip, atsargiai galite maišyti spalvas skalbdami 30 laipsnių temperatūroje. Tačiau visada geriausia baltus ir šviesius drabužius skalbti atskirai nuo spalvotų drabužių.