Kaip pašalinti dėmes iš drabužių

Pažiūrėkite šiek tiek giliau į savo virtuvės spintelę, ir atrasite kasdieninius daiktus, kurie lengvai pašalina dėmes iš drabužių. Nėra jokio pagrindo naudoti agresyvius cheminius valiklius, kai paprasti virtuvėje esantys dalykai gali atlikti darbą taip pat gerai - ir prailginti jūsų drabužių ilgaamžiškumą.

Toliau skaitykite praktinius patarimus, kaip pašalinti dėmes iš drabužių naudojant natūralius produktus, siekiant sąmoningesnio požiūrio į drabužių priežiūrą ir aplinką.

A guy removing stains

Švarūs drabužiai - švari sąžinė

Užtikrinti saugią namų aplinką su švariu oru jūsų šeimai yra prioritetas, ypač jei turite vaikų, linkusių į alergijas.

Siekdami gyventi patogiai ir lengvai ne visada perskaitome kas parašyti ant buitinės chemijos etikečių. Nors galingi chemikalai ir dirbtinai kvepiantys komerciniai valikliai duoda rezultatus, nebūtina pasikliauti vien tik jais.

Yra tvaresnių ir natūralesnių būdų pašalinti dėmes iš drabužių.

Daugumą dėmių pašalinti galima efektyviai naudojant paprasčiausius virtuvėje esančius dalykus. Pašalinkite dėmes iš drabužių ir taip sutaupykite kelionę po valymo prekių skyrių parduotuvėje.

7 natūralūs dėmių pašalintojai, kurie duoda rezultatus

Supaprastinkite savo skalbimo rutiną naudodami šiuos septynis natūralius dėmių pašalintojus, kurie efektyviai valys jūsų drabužius.

1. Druska - efektyvus dėmių sugėrėjas

Šis universalus, natūralus ingredientas, natrio chloridas, padeda sugerti sunkias dėmes, tokias kaip raudonas vynas. Taip pat gali pašalinti kvapus ir kovoti su elektrostatika, kai skalbate drabužius.

Išsipilkite druskos ant dėmės, kad sugertų išsiliejimą - tai puikus natūralus dėmių valiklis drabužiams Su antibakterinėmis savybėmis, druska nužudo bakterijas.

2. Distiliuotas baltas actas - daugiafunkcinis valiklis

Nuo purvo iki kvapų, distiliuotas baltas actas iš jūsų vietinės parduotuvės padeda natūraliam skalbimui. Baltas actas atlaisvina purvą ir klijus ir efektyviai neutralizuoja kvapus.

3. Sodos bikarbonatas - valymo čempionas

Taip pat žinomas kaip kepimo soda ar natrio bikarbonatas, sodos bikarbonatas yra universalus natūralus valymo ir kepimo pagalbininkas.

Sodos bikarbonatas gali būti sumaišytas į pastą, kad pašalintų dėmes iš drabužių neutralizuojant kvapus, jis taip pat veikia kaip švelnus abrazyvas, kad nuplautų purvą.

4. Citrinų sultys - efektyvus dėmių pašalinimas

Citrinos sultys, mėgstamos dėl savo gaivaus kvapo, gali padėti jūsų drabužiams ilgiau išlikti šviesesniais Citrinos kvepia gerai ir turi rūgštį, kuri gali greitai ir lengvai pašalinti dėmes. Naudokite citrinų sultis, kad pašviesintumėte savo baltus drabužius.

5. Kukurūzų miltai - krakmolo valymo galia

Kukurūzų miltai kovoja su riebalų dėmėmis ir sugeria aliejų - tai dėmės kurias dažnai sunkiausia pašalinti. Padarykite pastą, naudodami kukurūzų miltus ir vandenį ir tepktie ant dėmės.

6. Kietasis muilas - tradicinis, bet patikimas metodas dėmių pašalinimui iš drabužių

Skalbimo kietieji muilai, pagaminti iš natūralių ingredientų, tokie kaip druska ir kokosų aliejus, gali efektyviai pašalinti dėmes prieš skalbimą. Atsargiai trinktie muilą šlapiu šepetėliu maksimaliam efektui. 

7. Gazuotas vanduo - natūralus dėmių pašalinimas burbuliukais

Gazuotas vanduo iš šaldytuvo butelio yra puikus būdas kovoti su dėmėmis. Efervescingas ir šiek tiek rūgštus, gazuotas vanduo gali padėti pašalinti dėmes, tokias kaip kava. Gazuotas vanduo geriausiai veikia, kai jis pilamas ant šviežios dėmės.

Naudojant natūralius dėmių pašalinimo ingredientus, lengvai galite sumažinti jų dėvėjimąsį ir padėti sumažinti poreikį pirkti naujus.

Kaip pašalinti dėmes iš drabužių - sprendimai kiekvienam audiniui

Saugūs, natūralūs ingredientai, pratęsia drabužių gyvenimą ir yra geresni mūsų namų aplinkai. Tai tik keletas būdų, kaip galite padėti savo drabužiams vėl atrodyti naujai.

Balta medvilnė

Geltonas dėmes galima pašalinti, mirkant drabužį arba bikarbonato soda, arba baltojajį actą, sumaišytą su verdančiu vandeniu (sąntykiu1:16). Mirkyti per naktį, tada tiesiog įprastai išskalbti.

Citrinos sultys yra natūralus dėmių valiklis drabužiams kuris efektyviai šviesina dėmes. Mirkykite drabužius, priderindami citrinų sultis ir vandenį sąntykiu 1:32, tada tiesiog įprastai išskalbkite.

Linas ir medvilnė

Sumaišykite sodos bikarbonatą su švelniais skalbimo milteliais dubenyje su šiltu vandeniu ir mirkykite liną ar medvilnę, kad lengviau pašalintumėte dėmes iš audinių.

Poliesteris

Sintetiniai pluoštai dažniausiai yra atsparūs dėmėms. Tačiau kai kurios dėmės, tokios kaip senas prakaitas, reikalauja papildomos priežiūros. Mirkykite drabužius mišinyje iš aplinkai nekenksmingo ar augalinės kilmės indų plovimo skysčio, acto ir vandens. Švelniai valykite dėmę minkštu dantų šepetėliu.

Spalvoti drabužiai

Kai sprendžiate, kaip pašalinti dėmes iš drabužių, kurie yra spalvoti, gerai būtų išbandyti jūsų pasirinktą dėmių valiklį nedideliame audinio plote. Kai kurios spalvos gali blyškėti, jei naudosite citrinų sultis, pavyzdžiui. Baltasis actas dažnai yra saugesnė alternatyva.

Šilkas ir delikatūs drabužiai

Šilkas ar kiti delikatūs audiniai turėtų būti valomi su švelniais dėmių valikliais, tokiais kaip sodos bikarbonatas ir indų plovimo skystis. Prieš šalinant dėmę nuo delikačių audinių, visada pirmiausia pabandykite mažą valymo priemonės kiekį ant nedidelio ploto. Švelniai trinkite pirštais ir vengiakite šepetėlio, kad gautumėte geriausių rezultatų.

Vilna

Norėdami pašalinti dėmes iš vilnos drabužių, atsargiai sudrėkinkite švarią šluostę distiliuotu baltuoju actu, uždenkite ir palaikykite šiek tiek laiko. Nepamirškite skalbiant laikytis skalbimo instrukcijų ant drabužių etiketės.

Versta oda

Norėdami pašalinti dėmes, kurios nėra riebalinės, nuo verstos odos, pamirkykite minkštą šluostę acto ir vandens mišinyje ir švelniai patrinkite.  Patikrinkite etiketę ant verstos odos drabužių - kai kurie gali būti neplaunami ir reikalauja profesionalaus sausų valymo.

Įrankiai lengvam dėmių valymui

Dėmių valymas yra paprastas, ypač jei turite keletą patogiai namų apyvokos priemonių.

Mažas minkštas šepetys (pvz., Dantų šepetėlis) mažiems dėmėms Didelis šepetys su šiurkščiausiomis šereliais, skirti sunkiai išvalomoms dėmėms valyti. Minkštos, sugeriančios šluostės, pvz., Senos, švarios veido šluostės, kurių jūs daugiau nebenaudojate, yra idealios. 

Kaip padaryti namų gamybos dėmių valiklį?

Ar kada nors teko išėmus drabužius iš skalbimo mašinos vis tiek matyti dėmes? Taip nutinka daug kam. 

Dėmių šalinimas prieš skalbimą, gali užtikrinti, kad tų pačių drabužių nereikėtų skalbti antrą kartą. Namuose lengvai galite padaryti dėmių valiklį naudodami paprastus namie randamus dalykus.

Pripildykite purškimo butelį distiliuotu baltojo actu. Purškite ant drabužių, kad pašalintumėte geltonas pažastų dėmes arba pelėsį. Sumaišykite lygias proporcijas acto ir vandens purškimo butelyje, kad pašalintumėte žvakės vašką. Visapusiškam dėmių valymui sumaišykite sodos bikarbonatą su citrinų sultimis ir indų plovimo skysčiu. Šį mišinį laikykite purškimo butelyje ir naudokite prieš įprastą plovimo ciklą.

Paprastas valiklis dažnai yra viskas, ko reikia, kai susiduriama su iššūkiais, kaip pašalinti dėmes iš drabužių. 

Vienas efektyviausių valiklių, kurį lengva patiems pagaminti, yra pasta iš sodos bikarbonato ir acto. Paskleiskite ant dėmės ir palikite veikti, po to skalbhikite drabužius kaip įprasta.

Citrinų sultys ir druska yra galingi valikliai, naudojami kartu, dėka citrinų antibakterinių savybių ir druskos abrazyvinių savybių.

Dažnai užduodami klausimai apie dėmių pašalinimą iš drabužių

Galite atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie efektyvų dėmių pašalinimą iš drabužių naudojant namų apyvokos valiklius. Identifikuokite dėmę, tada naudokite geriausius natūralius dėmių valiklius, kad jūsų drabužiai būtų švarūs ir be dėmių.

Kaip lengviausia išvalyti dėmes iš baltų drabužių?

Valymas su citrinų sultimis ir kepimo soda. Sumaišykite verdantį vandenį su kepimo soda ir mirkykite baltus drabužius per naktį didesnėms dėmėms. 

Kaip pašalinti senas aliejaus dėmes iš drabužių?

Bikarbonato soda, citrinų sultys ir šiek tiek indų plovimo skysčio, tai mišinys kuris pašalina daugumą aliejaus dėmių.

Kaip valyti pomidorų padažo dėmes iš drabužių?

Drabužius mirkykite šiltame vandenyje, tada ant dėmės užpukrškite purškite acto. Po to dar šiek tiek pamirkykite vandenyje prieš skalbiant

Kaip pašalinti riebalų dėmes iš drabužių?

Naudokite kukurūzų miltus, kad sugertumėte riebalus. 

Ar galiu pašalinti žolės dėmes iš drabužių?

Pasta iš sodos bikarbonato ir acto padeda pašalinti žolės dėmes šepetėliu. Skalbkite kaip įprasta, laikydamiesi aukščiausios rekomenduojamos temperatūros drabužiui.

Kaip pašalinti kavos dėmes iš drabužių?

Indų plovimo skystis, actas ir vanduo padeda pašalinti kavos dėmes iš drabužių.

Kokia paprasčiausia išvalyti geltonas dėmes iš baltų drabužių?

Mirkykite elementus mišinyje iš citrinų sulčių ir vandens per naktį, po to skalbikite kaip įprasta.

Kaip pašalinti vyno dėmes iš drabužių?

Nuplaukite dėmę. Užpilkite drruskos ir sodos mišinio. Vėl Nuplaukite o, tada skalbkite kaip įprasta.

*Prašome atsargiai sumaišykite pasiūlytus ingredientus. "Electrolux" neatsako už jokias klaidas ar nelaimingus atsitikimus, kurie gali būti sukelti naudojant šiame straipsnyje nurodytus veiksmus ir priemones.