Patarimai kaip pašalinti nemalonų kvapą iš šaldytuvo

Ar yra taip buvę. kad  kai atidarėte savo šaldytuvą, jus pasitikto nemalonus kvapas? Taip nutinka daug kam. Šaldytuvo kvapas gali būti daugiau nei nepatogumas - jis gali reikšti, kad jūsų prietaisą reikia kruopščiai išvalyti. Nesvarbu, ar tai tvyrantis žuvies kvapas, ar galbūt rūgpienis, čia rasite paaiškintus paprastus būdus, kaip atsikratyti kvapų šaldytuve.

A man opening a refrigerator

Dažnos priežastys, dėl kurių jūsų šaldytuvas gali skleisti nemalonų kvapą

Maisto likučiai, pamirštos taros ir pasibaigusio galiojimo produktai gali sukelti nemalonų šaldytuvo kvapą.

Regurialiai valant šaldytuvą jūs išvalysite ir menkiausius trupinius ar išsiliejimus kurie veliau gali tapti terpe pelėsiui duagintis. Neit ir daržovių stalčiuje gali būti produktų kurie skleidžia kvapą. 

Kartais blogas kvapas gali atsirasti dėl šaldytuvo problemos, pvz., sugedusio sandariklio. Patikrinkite, ar durelių sandariklyje nėra įtrūkimų ar įtrūkimų. Gali būti laikas pakeisti sandariklį arba paskambinti ekspertams ir užsisakyti jūsų prietaiso remonto paslaugą.

Kaip natūraliai atsikratyti kvapo šaldytuve – 9 veiksmingos priemonės

Kruopštus šaldytuvo valymas turėtų būti jūsų savaitės namų valymo kontrolinio sąrašo dalis. Žemiau nurodyti natūralūs būdai padės kovoti su kvapais. Pasirūpinkite, kad jūsų maistas būtų išsaugotas, o jūsų šeima – sveika, naudodamiesi šiais lengvais patarimais.

1. Malta kava – natūralus kvapų sugėriklis

Malta kava, žinoma dėl savo gebėjimo sugerti ir neutralizuoti kvapus, yra puikus sprendimas pašalinti kvapus iš šaldytuvo. Tiesiog paskleiskite maltą kavą ant lėkštės ir padėkite į šaldytuvą 24 valandoms.

Vėliau panaudotus kavos tirščius galima panaudoti kaip natūralią trąšą jūsų namų augalams.

2. Naudoto arbatos maišelio technika

Naudoti arbatos maišeliai gali būti stebėtinai efektyvūs šalinant kvapą iš šaldytuvo. Įdėkite juos į atvirą indą arba nedidelį dubenį ir į šaldytuvą. Arbatos lapeliai sugeria ir neutralizuoja kvapus, palikdami jūsų šaldytuvui gaivų aromatą. Norėdami išlaikyti veiksmingumą, keiskite arbatos maišelius kas kelias dienas.

3. Sodos bikarbonatas, geriausias natūralus valiklis ir dezodorantas

Sodos bikarbonatas gali būti naudojamas stiprioms dėmėms šalinti ir kaip natūralus dezodorantas. Laikykite atvirą dėžutę šaldytuve, kad sugertumėte kvapus, keiskite ją kas tris mėnesius.

4. Citrina, sodos bikarbonatas ir druska – galingas derinys

Sujungus citriną, sodos bikarbonatą ir druską, greitai pašalinsite nemalonius kvapus. Naudokite šį metodą, kad pašalintumėte žuvies kvapą ir kitus įsisenėjusius kvapus šaldytuve:

Citriną supjaustykite 2–3 cm storio gabalėliais
Ant citrinos griežinėlių pabarstykite 2–3 šaukštus sodos bikarbonato ir valgomosios druskos
Padėkite juos ant negilios, neuždengtos lėkštės ir laikykite šaldytuve iki 6 dienų

Jau po kelių valandų pajusite gaivesnį kvapą. Vietoje citrinos galite naudoti ir apelsiną.

5. Avižinių dribsnių sugeriamoji galia

Gali pasirodyti keista bet avižos skirtos ne tik pusryčiams, jos taip pat veiksmingai pašalina šaldytuvo kvapą.

Avižos gali sugerti kvapus, aliejų ir skysčius, todėl jos yra natūralus valymo ingredientas. Tiesiog įdėkite nevirtas avižas į atvirą indą ir palikite šaldytuve. Avižos palaipsniui sugers nepageidaujamus kvapus.

6. Vanilės ekstrakto aromatas

Keli lašai vanilės ekstrakto gali pakeisti jūsų šaldytuvą. Sudrėkinkite vieną ar du vatos kamuoliukus, sudėkite juos į negilų indą ir įdėkite į galinę šaldytuvo dalį. Rezultatas bus natūralus, malonus kvapas.

7. Actas kvapams kontroliuoti

Actas, universalus buitinis ingredientas, ne tik veiksmingai pašalina dėmes, bet ir neutralizuoja šaldytuvo kvapus.

Pamirkykite nedidelį popierinį rankšluostį acte. Įdėkite jį į atvirą indą šaldytuve. Acte esanti rūgštis daro stebuklus sugerdama ir pašalindama stiprius kvapus, todėl idealiai tinka šalinti kvapams.

Kad būtų nuolat švaru, actu suvilgytą rankšluostį keiskite kas kelias dienas.

8. Sugerkite šaldytuvo kvapus naudodami bulves

Bulvės yra veiksminga natūrali priemonė nuo šaldytuvo kvapų. Akyta jų prigimtis leidžia joms veikti kaip kvapų sugertuvams. Nulupkite ir supjaustykite bulves mažais gabalėliais, sudėkite į negilų indą šaldytuve.

Keiskite jas kasdien, kad jūsų šaldytuvas kvepėtų gaiviai ir švariai.

9. Anglis natūraliai kvapams neutralizuoti

Medžio anglis yra žinoma dėl savo valymo savybių ir tuo pačiu gali padėti pašalinti kvapus iš šaldytuvo.

Akyta anglies struktūra leidžia jai sugerti įvairius kvapus. Į neuždengtą indą įdėkite du puodelius anglies, tokios pat kaip ir kepsninėms, ir padėkite ją šaldytuvo gale. Nepamirškite apie šiuos anglies dezodorantus informuoti savo šeimą, ypač vaikus, kad jie nebūtų supainioti su maistu.

Taikant šią praktiką, jūsų šaldytuvas kvepės gaiviai tarp rimetesnių valymo procedūrų.

5 pagrindiniai patarimai, kaip išvengti šaldytuvo kvapo

Reguliarus valymas užtikrins, kad jūsų šaldytuvas ir maistas bus geriausios būklės. Štai keletas paprastų ir praktiškų patarimų, kurie padės išvengti šaldytuvo kvapo.

1. Pradėkite nuo generalinio šaldytuvo valymo

Spręsdami problemą, kaip atsikratyti kvapų šaldytuve, pirmiausia išimkite visus maisto produktus iš šaldytuvo vidaus. Patikrinkite galiojimo laiką, išmeskite sugedusį ar pasibaigusio galiojimo maistą arba jį panaudokite savo augalų kompostui.

Tai taip pat puikus laikas organizuoti ir įvertinti, ką turite, kad žinotumėte, ką įtraukti į savo pirkinių sąrašą.

Šaldytuvo sieneles ir durelių vidų valykite purškimo buteliuku, pripildytu acto ir vandens. Nuimamas lentynas ir stalčius gerai išplaukite kriauklėje muiluotu vandeniu ir įstumkite atgal, pritaikydami erdvę pagal savo poreikius.

Jei jums reikia papildomos saugyklos, dabar yra puikus laikas apsvarstyti kitus šaldytuvo priedus, sukurtus tam, kad jūsų maistas ilgiau išliktų šviežias.


2. Priimkite principą „pirmas ateina, pirmas išeina“.

Padėkite senesnius ar greitai gendančius daiktus priekyje, kad sumažintumėte atliekų kiekį ir užtikrintumėte, kad jie būtų panaudoti prieš pasibaigiant galiojimo laikui. Ši užduotis labiau nei organizavimas skatina sąmoningą vartojimą.

Štai keli savaitės įpročiai, padėsiantys jums ir jūsų šeimai išvengti maisto švaistymo ir taupiau apsipirkti.

  • Kai laikote likučius arba atidarote pakuotę, uždėkite ant jos datos etiketę, kad būtų lengviau atpažinti ir naudoti senesnius daiktus.
  • Įpraskite reguliariai tikrinkite savo šaldytuvo turinį. Tai ne tik padeda nustatyti produktus, kuriuos reikia greitai sunaudoti, bet ir pastebėti ankstyvus sugedimo požymius.
  • Įtraukite šaldytuvo valymą į kassavaitinio valymo kontrolinį sąrašą
  • Apsvarstykite galimybę laikyti maistą permatomuose konteineriuose, jų turinys gali būti vaizdinis priminimas, ką reikia sunaudoti.


3. Kontroliuokite drėgmę, kad pailgintumėte maisto naudojimo laiką

Numatytų šaldytuvo vietų supratimas ir naudojimas gali žymiai prisidėti prie ilgesnio maisto išsaugojimo.

Pavyzdžiui, stalčiai sukurti kaip ideali aplinka vaisiams ir daržovėms. Jie reguliuoja drėgmės lygį, išskirdami drėgmės perteklių, kad sumažintų kondensaciją ir išvengtų ankstyvo gedimo.

Atminkite, kad per daug drėgmės gali sukelti pelėsių atsiradimą, o per maža drėgmė gali sukelti vytimą.

Šaldytuvo durelių skyriai geriausiai tinka pagardams, o galinė ir apatinė šaldytuvo dalys tinka mėsai ir pieno produktams. Visada vadovaukitės naudojimo instrukcijomis, kad galėtumėte optimaliai laikyti maistą.

4. Tinkamas laikymas ilgalaikiam šviežumui

Kai maistas laikomas sandariuose induose arba tinkamai uždarytoje pakuotėje, stipriai kvepiantys maisto produktai, tokie kaip sūriai ir svogūnai, nepaveiks kitų produktų.

Tinkamas sandarinimas taip pat padeda išlaikyti maisto drėgmę ir skonį, pagerina bendrą maisto kokybę ir saugą.

Šaldytuvo priedai, pvz., vakuuminiai indai, pagaminti iš maistui saugių medžiagų, yra geras žingsnis siekiant atsikratyti kvapų šaldytuve.

5. Palaikykite optimalią temperatūrą

Labai svarbu palaikyti tinkamą šaldytuvo temperatūrą. Siekite 4°C ar žemesnės temperatūros, kad sulėtintumėte bakterijų augimą. Kai kuriems gaminiams, pavyzdžiui, mėsai, gali prireikti vėsesnės temperatūros, apie -2 °C, o kai kuriuos vaisius geriausia laikyti maždaug 7 °C temperatūroje.

Kassavaitinio valymo metu patikrinkite savo prietaiso temperatūrą. Jei temperatūra pakyla, gali atsirasti bakterijų, kurios gali sukelti pelėsių ir nemalonų kvapą.

DUK – kaip atsikratyti kvapų šaldytuve

Dėl ko šaldytuvas skleidžia nemalonų kvapą?

Suvokimas, kaip atsikratyti kvapų šaldytuvuose, prasideda nuo šaltinio nustatymo.

Šaldytuvo kvapai paprastai kyla dėl bakterijų ar pelėsių, dažnai dėl sugędusio maisto ar drėgmės pertekliaus. Plastikiniai paviršiai yra linkę sugerti šiuos kvapus.

Reguliarus valymas, įskaitant oro ir vandens filtrų priežiūrą bent kas šešis mėnesius, yra būtinas norint, kad šaldytuve nebūtų blogo kvapo.

Be to, valydami šaldytuvą daugelis iš mūsų turi nepamiršti patikrinti lašėjimo indą.

Kaip atsikratyti žuvies kvapo šaldytuve?

Jei žuvis šaldytuve laikoma netinkamai, ji gali labai dvokti. Jis turi būti sandariai suvyniota, geriausia į vakuuminį maišelį, ir įdėta į šalčiausią šaldytuvo arba šaldiklio vietą. Geriausia žuvį suvalgyti per porą dienų. 

Išimkite visus maisto produktus ir nuplaukite išimamus padėklus ir lentynas, kad pašalintumėte šaldytuve esantį žuvies kvapa. Nuplaukite vidines sienas 50/50 acto ir vandens mišiniu. Pakeiskite maistą ir padėkite dubenį citrinos, sumaišytos su sodos bikarbonatu ir druska, ant lentynos šaldytuve savaitei, kol išnyks žuvies kvapas.

Natūralios citrinos antibakterinės ir dezodoruojančios savybės puikiai neutralizuoja net pačius patvarius kvapus, palikdamos gaivų, švarų kvapą.

Kaip valyti šaldiklio skyrių?

Pirmiausia atjunkite šaldiklį ir išimkite visus maisto produktus, sudėkite juos į ledo kibirą, kad jie neatitirptų. Tada sumaišykite šiltą vandenį su sodos arba acto bikarbonatu, įmerkite į mišinį švarų rankšluostį ir juo nuvalykite šaldiklio skyrių ir taip pašalinsite blogus kvapus.

Į šaldiklį įdėkite citrusinių vaisių žievelių, pavyzdžiui, apelsinų, mandarinų ar citrinų, kad turėtumėte gaivų kvapą ateičiai.

Ar galiu naudoti laimo vaisių, kad išvalyčiau šaldytuvą?

Taip! Norėdami išvalyti šaldytuvo lentynas, ant audinio ar rankšluosčio išspauskite laimo sultis ir nuvalykite. Arba galite įdėti keletą citrusinių vaisių griežinėlių į dubenį ir palikti juos šaldytuve, kad geriau sugertų. 

Kaip dažnai turėčiau valyti šaldytuvą, kad išvengčiau nemalonaus šaldytuvo kvapo?

Kad išvengtumėte nemalonaus šaldytuvo kvapo, valykite šaldytuvą bent kartą per tris mėnesius. Tačiau, jei pastebėjote išsiliejimų, trupinius ar bet kokius maisto sugedimo požymius, bent jau tas vietas išvalykite nedelsiant.

Reguliarus valymas turėtų būti atliekamas kas savaitę, pavyzdžiui, nušluostyti lentynas ir stalčius ir patikrinti, ar produktai dar galioja. Atminkite, kad švaresnis šaldytuvas kvepia geriau ir užtikrina sveikesnę maisto laikymo aplinką.

Ar galiu pašalinti pieno kvapą iš šaldytuvo?

Taip, pieno kvapą galima pašalinti iš šaldytuvo.

Pirmiausia išmeskite pasibaigusio galiojimo pieną ir kitus sugedusius produktus jei jų yra. Išvalykite lentyną, kurioje laikote pieną, lygių dalių vandens ir acto mišiniu arba sodos bikarbonatu, sumaišytu su vandeniu.

Išvalę į šaldytuvą įdėkite indą su medžio anglimi, kavos tirščiais arba sodos bikarbonato ir citrinos sulčių mišiniu, kad susigertų tvyrantys kvapai.

Šie natūralūs kvapikliai efektyviai neutralizuoja ir pašalina seno pieno kvapą.