Darbų sąrašas namų tvarkymui – paprasti žingsniai link laimingų ir sveikų namų

Namai yra mūsų gerbūvio pamatas kuriuo dalinamės su šeima. Jūsų namų švara ir tvarka kuria fizinę ir psichinę gerovę. Vadovaudamiesi kiekvieno kambario valymo kontroliniu sąrašu, galite lengvai sukurti sveiką ir patogią gyvenamąją erdvę kiekvienam.

Naudodamiesi mūsų praktiniais namų valymo patarimais, galite paskatinti savo šeimą padėti jums namų ruošos darbus paversti smagia rutina, kuri pagerina, o ne apsunkina jūsų kasdienį gyvenimą.

 A person cleaning the house with a vacuum cleaner and a dog laying beside

Į namų valymą įtraukite visą šeimą

Bendros šeimos akimirkos – ar šventinis susibūrimas, ar kartu gaminant maistą virtuvėje – yra pačios maloniausios. Namų valymą pavertus bendromis šeimos pastangomis, sumažėja darbo krūvis ir sukuriama harmoningesnė atmosfera.

Konkrečius darbus paskirstykite šeimos nariams pagal jų sugebėjimus ir tai, kas jiems patinka, užtikrindami, kad kiekvienas prisidėtų prie švarių namų.

Parinkite geriausią laiką darbams: kada geriausias laikas imtis namų ruošos darbų, tokių kaip skalbimas, dulkių siurbimas ir vonios kambario valymas? Nuspręskite, ar tai penktadienio vakaras prieš įsitaisant žiūrėti filmą , o gal tvarkytis norite po tingių pusryčių šeštadienio rytą.

Muzika: sukurkite šeimos grojaraštį ir įjunkite energijos suteikiančią muziką, kad tvarkymas būtų smagus ir malonus. Jei vyresni vaikai nori tyliai atlikti darbus, audioknygos ar linksmos podcast'o klausymas gali būti idealus būdas atsipalaiduoti sprendžiant monotoniškesnes užduotis.

Sugalvokite keletą žaidimų: kas gali pasiimti visus lego per 5 minutes? Kas gali greičiau išrūšiuoti skalbinius? Paslėpkite keletą skanėstų namuose ir paverskite valymą lobių ieškojimu.

Realus valymo grafikas ir gerų įpročių formavimas

Pakalbėkime apie švarių namų stuburą – jūsų valymo grafiką. Jūsų laikas yra brangus, todėl esame čia, kad padėtume jums sukurti tikrovišką valymo grafiką, kuris sklandžiai derėtų prie jūsų užimto gyvenimo.

7 kasdieniai darbai, kurie palengvina gyvenimą

Kasdieniai įpročiai gali sutrumpinti laiką, reikalingą tvarkymuisi savaitės pabaigoje. Šie septyni įpročiai užtrunka vos kelias minutes, bet gali turėti didelę įtaką generaliniam namų tvarkymui.

Indaplovė: sumažinkite nešvarių indų kiekį iki minimumo įjungdami indaplovę prieš naktį, o iškraustykite per pusryčius. Tai paprasta taisyklė, kuri prisideda prie švarios virtuvės. Naujausios išmaniosios indaplovės taip pat automatiškai parinks programą, geriausiai atitinkančią įkrovą, o jūs galite iš anksto nustatyti, kad prietaisas veiktų naktį, kai energijos kainos dažnai būna žemiausios.

Naudokite skalbimo dėžę: paraginkite šeimos narius nešvarius drabužius sudėti tiesiai į skalbimo dėžę ir nepalikti jų gulėti ant miegamojo grindų. Dar švariems ir tik kartą dėvėtiems drabužiams gali būti naudingas jūsų skalbimo mašinos garų ciklas, kuris valo ir gaivina sunaudodamas mažiau energijos

Tuščios šiukšlių dėžės: kasdien ištuštinkite virtuvės šiukšliadėžes, kad išvengtumėte kvapų ir jūsų virtuvė būtų kvepianti.

Nuvalykite paviršius: palaikykite švarius ir higieniškus namus valydami virtuvę po kiekvieno valgio. Išvalykite kriauklę ir įsitikinkite, kad kanalizacijoje nėra maisto likučių. Dažnai plaukite indų šluostes, kad išvengtumėte mikrobų plitimo ir jūsų virtuvėje būtų saugu gaminti maistą ir valgyti

Išvalykite dušo dureles po maudymosi: naudokite mikropluošto šluostę arba langų grandiklį, kad sumažintumėte kieto vandens ir muilo likučių kaupimąsi, kad kassavaitinis vonios kambario valymas būtų greitesnis ir lengvesnis.

Mažesnių daiktų saugykla: kiek laiko praleidžiate ieškodami raktų, piniginių, ausinių ir akinių? Grįžę namo padėkite šiuos daiktus į dubenį arba stalčių, kad kitą kartą prireikus juos būtų lengva rasti

Tvarkykite savo kasdienę netvarką: daiktų paėmimas, pagrindinių gyvenamųjų patalpų sutvarkymas ir daiktų padėjimas ten, kur jie priklauso, neužtrunka ilgiau nei kelias minutes. Tai neleidžia kauptis netvarkai, todėl kassavaitinis valymas tampa mažiau bauginantis

Savaitinis valymo grafikas, atitinkantis jūsų gyvenimo būdą

Sukurkite savaitės valymo tvarkaraštį, kuris geriausiai atitiktų jūsų šeimos rutiną. Darbo įsipareigojimai, mokykla ir papildoma veikla gali lengvai užpildyti jūsų darbo dienas. Konkrečias dienas, kai esate mažiau užsiėmę, skirkite tokioms užduotims kaip dulkių siurbimas, dulkių valymas ir bendrų erdvių tvarkymas.

Nepamirškite į šį procesą įtraukti savo šeimos. Tipiški savaitinių darbų pavyzdžiai:

 • Siurbimas: šiuolaikiniai išmanieji dulkių siurbliai palengvina intensyviai naudojamų, kietų grindų ir kilimėlių priežiūrą, efektyviai pašalindami dulkes ir nešvarumus nuo grindų
 • Dulkių valymas: Švarūs paviršiai, įskaitant lentynas, stalviršius ir elektroninius prietaisus, užtikrinans švarią ir be alergenų gyvenamąją erdvę
 • Prioriutetinės erdvės erdvės: Sutvarkius bendras erdves, tokias kaip svetainė ir virtuvė, užtikrinama, kad šiose erdvėse švara mėgausis visa šeima
 • Vonios kambario valymas: nors galbūt neturite daug savanorių, kurie jums padėtų, skirkite laiko kruopščiai išvalyti ir dezinfekuoti vonios kambarį.
 • Keiskite patalynę: kartą per savaitę arba kas antrą savaitę pakeiskite ir išskalbkite patalynę, kad išlaikytumėte higienišką miego aplinką.
 • Virtuvės prietaisai: nuvalykite virtuvės prietaisus, kad nesusikauptų riebalai ir jie ilgiau veiktų sklandžiai. Išvalykite šaldytuvo lentynas ir atsakingai išmeskite seną maistą į šiukšliadėžes
 • Šiukšlių išvežimas: ištuštinkite ir išvalykite šiukšliadėžes visame name. Rūšiuokite perdirbamus produktus atskirai – tai paprastas būdas rūpintis mūsų planeta, pradedant namuose
 • Skalbiniai: Išmaniosios skalbimo mašinos ir džiovyklės leidžia iš anksto nustatyti programas, kurios bus paleistos, kai energijos kainos yra žemiausios

Mėnesio valymo grafikas didesniems darbams atlikti

Kiekvieną mėnesį skirkite laiko didesniems darbams – valykite langus, sienas ir grindjuostes, surūšiuokite spintas, išsiurbkite baldus ir giliai išvalykite prietaisus, tokius kaip orkaitė ar šaldytuvas.

Peržiūrėkite savo prietaisų valymo ir priežiūros gaires ir naudokite savaiminio išsivalymo funkcijas.

Namų valymo kontroliniai sąrašai yra tvarkos ir švaros jausmo palaikymo planai.

Iš pažiūros didžiulės namų tvarkymo užduotys gali būti suskirstytos į paprastus ir efektyvius veiksmus. Įsitikinkite, kad kiekvienas jūsų namų kampelis isulaukia reikiamo dėmesio. Namų valymo kontrolinis sąrašas – tai būdas susitvarkyti ,suteikiant daugiau laiko mėgautis šeima ir draugais.

Jūsų vonios kambario valymo kontrolinis sąrašas

Pradėkime nuo vienos iš daugiausiai laiko reikalaujančių patalpų namuose – vonios kambario. Vonios kambario valymo kontrolinis sąrašas padės atlikti išsamų valymą, nepraleisdamas vietos.

 • Naudokite vonios valiklį, kad pašalintumėte pelėsį nuo plytelių ir kitų paviršių
 • Nuvalykite maišytuvus, dušo galvutes ir kitus įrenginius, kad išlaikytumėte blizgesį ir pašalintumėte vandens bei muilo likučius
 • Nevenkite giliai išvalyti klozeto. Unitazo valiklis padarys stebuklus
 • Nusiurbkite dulkes nuo vonios grindų, tada nuvalykite drėgna šluoste. Venkite produktų su stipriomis cheminėmis medžiagomis ir rinkitės natūralesnius ingredientus. Ar žinojote, kad valymas naudojant įprastas buitines medžiagas, tokias kaip actas, natūrali dezinfekavimo priemonė, turi puikią valymo galią?
 • Nuvalykite paviršius, kriaukles ir kištukus naudodami tinkamą gaminį, ypač ant tokių medžiagų kaip marmuras ar natūralus akmuo.
 • Nepamirškite nušluostyti veidrodžių ir spintelių


Jūsų miegamojo valymo kontrolinis sąrašas

Miegamasis yra jūsų šventovė, o švara ir tvarka yra būtina norint gerai išsimiegoti. Miegamojo valymo kontrolinis sąrašas užtikrina, kad ši asmeninė erdvė visada būtų švari ir švieži.

 • Šviežios paklodės keičia pasaulį. Įpraskite bent kartą per savaitę keisti patalynę, kad miego aplinka būtų jauki ir švari
 • Laikykite naktinius stalelius ir komodas švarius be nereikalingų daiktų
 • Dulkės ir šiukšlės mėgsta slėptis po lova ir miegamojo baldais. Reguliariai siurbkite šias vietas, kad išvengtumėte alergenų
 • Tvarkykite savo drabužių spintą, padėkite ką tik išskalbtus drabužius ten, kur juos būtų galima lengvai pasiekti
 • Nuvalykite veidrodžius ir, jei reikia, pakeiskite oro valytuvo filtrą

Jūsų virtuvės valymo kontrolinis sąrašas

Virtuvė yra namų veiklos centras - maisto ruošimo ir susijungimo erdvė. Skirkite laiko, kad jis būtų švarus ir higieniškas.

 • Reguliariai nuvalykite stalviršius ir kepimo vietas. Laikykite patogų purškimo buteliuką, užpildytą universaliu tirpalu, kad efektyviai pašalintumėte riebalus ir išsiliejusius produktus
 • Valykite prietaisus, kad jie gerai veiktų. Laiko taupymo priedas yra tai, kad daugelis šiuolaikinių prietaisų turi savaiminio išsivalymo funkcijas. Prisiminkite tokias užduotis kaip virdulio nukalkinimas, gartraukio filtrų valymas, indaplovės druskos keitimas ir kavos granulių ištuštinimas iš espreso kavos aparato.
 • Dažnai ištuštinkite šiukšliadėžes, kad išvengtumėte nemalonių kvapų. Perdirbkite plastiką, stiklą, metalą ir popierių, kad prisidėtumėte prie tvaresnio gyvenimo būdo.
 • Išplaukite kriauklę ir praustuvą, kad pašalintumėte bakterijas ir kitus mikrobus
 • Kas savaitę pažiūrėkite į šaldytuvą: išimkite pasenusius daiktus, kad atsirastumėte vietos šviežiam, maistingam maistui. Būkite kūrybingi virtuvėje, kad kur įmanoma sunaudotumėte likučius
 • Dažnai valykite virtuvės grindis.

 

Valgomasis, svetainė ir koridoriai – bendrų šeimos erdvių valymo kontrolinis sąrašas

Pasirūpinkite, kad jūsų šeimos erdvės, tokios kaip valgomasis, svetainė ir koridoriai, būtų tvarkingos ir sutrumpėtų laikas, atėjus didesnio valymo laikui.

 • Sezoninius drabužius tvarkykiote taip, kad žieminiai rūbai būtų paslepti vasarą, o vasarinaii - žiemą. 
 • Nuvalykite dulkes nuo bet visų paviršių, siurbkite grindis, kilimėlius ir kilimus
 • Tvarkykite žaislus ir žurnalus ir naudokite paprastus saugojimo sprendimus, pvz., laisvai stovinčias komodas ir krepšius, kad galėtumėte laikyti daiktus, kai jie nenaudojami
 • Siurbkite sofas ir kėdes, naudodami tinkamus įrankius, kad pasiektumėte plyšius ir pašalintumėte naminių gyvūnėlių plaukus
 • Užtikrinkite gerą oro kokybę gražią dieną atidarydami langus arba patalpoje naudodami oro valytuvus, nepamiršdami pakeisti filtrų, kai reikia
 • Nuvalykite dekoratyvinius daiktus ir knygas, dulkių lentynas ir laistykite namų apyvokos augalus

Namų valymo terapinė nauda

Namų valymas yra žinomas dėl savo gydomosios naudos, prisidedančios prie asmeninės gerovės ir stiprinančios psichinę sveikatą. Sąmoningi, sąmoningi veiksmai su pasikartojančiais judesiais padeda kontroliuoti save ir gali padėti sumažinti nerimą ir stresą.

Tokios užduotys, kaip drabužių spintos tvarkymas ar virtuvės paviršių valymas, suteikia pasisekimo jausmą, didina gerovės jausmą.

Galiausiai, keli patarimai kaip tvariau išvalyti namus

Imkitės tvaresnės valymo sistemos, kad sukurtumėte sveikesnę gyvenamąją erdvę sau ir savo šeimai. Tai prasideda keliais paprastais žingsniais:

Norėdami sumažinti patalpų oro taršą, naudokite biologiškai skaidomus valymo produktus. Nbijokite kasdienių daiktų, tokių kaip actas, sodos bikarbonatas ir citrinos sultys, kad natūraliai susitvarkytumėte su valymo užduotimis

Apsvarstykite galimybę investuoti į išmaniąją buitinę techniką. Ji gali pakeisti jūsų energijos ir laiko sąnaudas. Ieškokite gerų energijos vartojimo efektyvumo įvertinimų, kad žymiai sumažintumėte savo namų ūkio ekologinį pėdsaką

Atraskite būdus, kaip sutaupyti energijos namuose, pvz., patikrinkite šaldytuvo temperatūrą ir sužinokite apie kiekvieno buitinės technikos energiją taupančias funkcijas.

Veiksmingas namų valymas prasideda nuo valymo grafiko, kuriame dalyvauja visa šeima. Naudokite kontrolinius sąrašus, kad supaprastintumėte savo užduotis, ir dirbkite kartu, kad sutaupytumėte laiko, kad namuose būtų švarūs ir sveiki. Pasinaudokite šiais valymo patarimais ir mėgaukitės šviežia, švaria aplinka, kurią sukuriate kartu.